Menu
Menu

Plovák na chlorové tablety má své využití

Tablety se řadí k jedné z nejjednodušších forem bazénové chemie. Samozřejmě neobsahují všechno, podle testeru na hodnotu pH vody a dalších parametrů, se mohou zjistit další nedostatky, které se musí odstranit jinou technikou. Ovšem jsou velmi účinné a během chvíle máme hotovo. Tablety se totiž nijak nedrolí a vkládají se například do nádobek, které se pak nechají jen tak pohupovat ve vlnách nebo si s nimi vítr bude hrát. Jedná se o plovák na chlorové tablety, ale stejně tak by se dal použít na kyslíkové. To je v případě, že uživatelé mají nějaký problém s přítomností chlóru v bazénové vodě. Nikdy se ale nesmí používat současně, jelikož by se jejich působení anulovalo a vlastně bychom pouze dali nějaké tablety do vody. Ochrana ani vyčištění by se ale nekonalo. 
kruh v bazénu

Existují různé velikosti

Je to stejné jako s našimi bazény, tak si zvolíme různou velikost, tvar i design. Do malého bazénu bude stačit menší nádobka, která se prakticky vyrobena z odolného polypropylenu a obsahuje UV stabilizátory. Dovnitř se vloží tableta, která se volně pohupuje v nádobce po vodě a pozvolna rozpouští. Tím se pěkně směs látek, pokud si zvolíme multifunkční tablety, pěkně uvolňuje do vody, ale nepřijde do přímého styku s koupajícím. Rozhodně se nevhazují přímo do bazénu. Nádobky mají regulační mřížku, ta samozřejmě není pro krásu, ale zde svůj efekt. Můžeme ji libovolně posouvat a tím se reguluje rozpouštění vložených tablet. Možná by bylo lepší pouvažovat o koupi plováku s teploměrem. Cenově se to tolik neliší, ale v podstatě snadno zjistíme teplotu vody, jinak na funkci to vliv mít nebude.
zařízení na čištění

Nepodceňujme bazénovou chemii

Možná se nám zdá, že je to příliš přehnaná péče a do všeho se hned nemusí dávat tolik přípravků, co se doporučuje. Je pravdou, že nic se nemá přehánět, ale na druhou stranu prevence je důležitá nejen pro provoz, ale i pro naše zdraví. Abychom měli kvalitní vodu v bazénu, je nutno ji ošetřit a také pomocí kvalitní filtrace zbavit nečistot, které ani my pouhým okem nevidíme. Bazénová chemie dostatečně zahubí všechny choroboplodné zárodky, bakterie a řasy. Vložit tabletu do plovoucí nádoby je pak ta nejmenší práce, co jsme mohli udělat pro čistou a kvalitní bazénovou vodu.