Menu
Menu

Jak se snadno naučit cizí jazyk?

Naučit se anglicky, španělsky nebo třeba německy je rozhodně více než vhodné. Žijeme totiž ve světě, který nikdy nebyl tak malý jako je dnes. A na tomto malém prostoru je potřeba umět se domluvit. Cizí jazyk využijete i v práci, a to nemusíte být ani překladatelé. Zkrátka a dobře, vyplatí se alespoň jednu světovou řeč umět. Ovšem jak se ji naučit? Ne vždy je nutné chodit na kurzy nebo dávat velký pozor ve škole. Existují i méně tradiční, ovšem často mnohem účinnější metody.

španělština výuka

1.      Mluvte s rodilým mluvčím – tím nejlepším způsobem, jak se naučit nějakou řeč, je prostě mít u sebe někoho, kdo ji dokonale ovládá a sním pak hovořit. Může to být samozřejmě člověk, který se také jazyk naučil, ale daleko lepší je prostě komunikovat s rodilým mluvčím. Čím více, tím lépe. Tímto způsobem vám nové řeč přejde do krve asi nejrychleji.
popsané brýle

2.      Choďte na internet – vhodné je také brouzdat často po internetu, ovšem ne po českých stránkách, ale po zahraničních. Chcete-li se naučit anglicky, choďte na anglické či americké servery. V případě, že vám imponuje třeba španělština, pohybujte se více na španělských, mexických nebo argentinských stránkách. A takhle dokola. Důležité je nemít neustále zapnutý automatický překladač nebo nějakou jeho obdobu. Použít pouze v případě nouze. Hlavu je potřeba namáhat.

3.      Odhodlání – odhodlání je vlastnost, která se vám bude hodit pokaždé, když budete chtít něco dokázat. A to samozřejmě platí i pro tento případ. Chcete-li se naučit novou řeč, bez tohoto charakterového rysu se obejdete jen stěží, zvláště, pokud se chcete naučit nějakou složitější řeč, například japonštinu.
pták u slovníku

4.      Motivace – pochopitelně, důvod je velice důležitý. Ne každý má potřebu učit se nové jazyky. K tomu je potřeba nějaká motivace a tu byste si měli ujasnit. Znalost další řeči vám může například zlepšit pozici ve vašem zaměstnání nebo vám dodat odvahu k přestěhování se do země, kde je vámi vybraný jazyk domovským.